نوشته های دلتنگی

سیاه مشق های یک سروش

وصيت نامه حضرت زهرا (س)
نویسنده : سروش برادران - ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۳/٢٩
 

"شهادت حضرت زهرا بر کلیه شیعیان جهان تسلیت باد."

بسم الله الرحمن الرحيم

هذا ما اوصت به فاطمه بنت رسول الله اوصت و هى تشهد ان لا اله الا الله و ان محمدا عبده و رسوله و ان الجنة حق والنار حق و ان الساعة آتيته لاريب فيها و ان الله يبعث من فى القبور. يا على انا فاطمة بنت محمد (ص ) زوجنى الله منك لاكون لك فى الدنيا والاخره انت اولى بى من غيرى حنوطى و غسلنى و كفنى بالليل وصل ولدى السلام الى يوم القيامه .

بنام خداوند بخشنده مهربان

اين وصيت نامه دختر رسول خداست در حالى وصيت مى كند كه شهادت مي دهد خدايى جز خداى يگانه نيست و محمد (ص) بنده و رسول اوست و بهشت حق است و آتش جهنم حق است و روز قيامت كه هيچ شكى در آن نيست فرا خواهد رسيد و ذات الهى جميع مردگان را از قبور برانگيزاند و زنده گرداند و همه را وارد محشر فرمايد. اى على من فاطمه دختر حضرت محمد هستم خدا مرا به ازدواج تو درآورد تا در دنيا و آخرت براى تو باشم و تو از ديگران بر من سزاوارترى .على جان حنوط و غسل و كفن كردن مرا در شب به انجام رسان و شب بر من نماز بگذار و شب مرا دفن كن و هيچ كس را اطلاع نده. اينك با شما وداع مي كنم و بر فرزندانم تا روز قيامت سلام و درود مي فرستم. اين بود كيفيت رحلت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها دخت گرامى حضرت خاتم الانبياء محمد مصطفى عليهما آلاف التحية والثناء كه پدر بزرگوارش هنگام رخت بربستن از دنيا به او بشارت داده و فاطمه عليهاالسلام بعد از رحلت پدر با اشتياق فراوان به انتظار مرگ خود بود و پيوسته زبان حالش به نغمه الهى(عجل وفاتى سريعا) مترنم بود. درود بي پايان ما بر او و فرزندان پاکش باد.
 
 
عطر ياس كبود
نویسنده : سروش برادران - ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۳/٢٩
 

 بار ديگر عطر ياس كبود در كوچه و پس كوچه‌هاي شهر پيچيد و بر هر كوي و برزن، بيرق‌هاي سياه به نشانه عزا و غم افراشته شد.

عطر شهادت يگانه دختر پيامبر خاتم (ص) در فضاي دل عرشيان پاشيده شد و درون زمينيان را پر از غوغا و ماتم كرد و مردان و زنان را در رثاي رفتنش در حزن و اندوه نشاند.

مرواريد اشك در ماتم او خجل است زيرا مهر فاطمه(س) چون مهر بر دل‌هاي حزين حك شده است.

ستارگان آسمان در رثاي آن بانو عزادارند ، نمي‌درخشند و ماه يگانه فرمانرواي دشت سياه شب! ، از شرم در دل كوه پنهان شده است.

گفتند و گفتيم كه فاطمه فاطمه است و بي‌شك او نه فقط دخت پيامبر(ص)، همسر علي (ع)، مادر حسن (ع) و حسين (ع) است بلكه او در ميان زنان دنياي اسلام ، محبوب‌ترين و محجوب‌ترين است.

او مظهر دين، اسوه تقوي، سرور زنان جهان و الگوي عفت و فضيلت است.

زندگي حضرت فاطمه (س) بانوي نمونه تاريخ بشريت ، در طول قرون و اعصار متمادي الگويي ارزنده و پرارزش براي زنان مومن و خداجوي بوده و گذشت زمان نيز بر شكوه و عظمت اين الگو افزوده است.

حضرت " فاطمه زهرا(س) درسال پنجم بعثت در روز بيستم جمادي الثاني ، ‪ ۴۵‬سال پس از ولادت پيامبراسلام (ص)، در مكه ديده به جهان گشود.

نام مبارك آن حضرت ، فاطمه و القاب مباركش نيز زهرا، صديقه ، طاهره ، راضيه ، مرضيه، مباركه، عذرا، بتول ، سيده النسا، سيده نساء‌العالمين و خيرالنساء مي‌باشد.

از جمله كنيه‌هاي آن حضرت عبارت است، ام‌الحسن،ام‌الحسين، ام‌المحسن ، ام الائمه، ام ابيها كه هر يك نشانه‌اي از شخصيت والاي او است.

يكي از زيباترين و پرمعناترين كنيه‌هاي آن حضرت "ام ابيها" به معناي "مادر پدر" مي‌باشد.

پس از رحلت پيامبر مصيبت‌هاي زيادي بر زهرا(س) تحميل شد و زندگي را براي او تلخ و غير قابل تحمل كرد. از يك سو فقدان پيامبر (ص) كه به او عشق مي‌ورزيد و هرگز تحمل فراق و دوري او را نداشت بسيار برايش دردناك بود و از سوي ديگر رفتار توطئه گران با همسرش اميرمومنان علي (ع) سخت وجود گرامي آن بانو را آزرده مي‌ساخت.

اندوه طاقت فرساي زهرا و صدماتي كه بر دخت نبي اكرم در دفاع از حريم ولايت وارد آمد، او را از پاي درآورد و رنجور و بيمار و بستري ساخت.

در مدت زندگي حضرت فاطمه (س) بعد از رحلت رسول خدا (ص ) بين مورخان و راويان اختلاف نظر است.

برخي از مورخان زمان شهادت ايشان را شش ماه و برخي نيز چهل روز پس از رحلت پيامبر اكرم (ص) ذكر كرده اند. اما مشهورترين اقوال زمان شهادت اين بانوي بزرگ را سيزدهم جمادي‌الاولي و يا سوم جمادي الثاني سال ‪ ۱۱‬هجري يعني هفتاد و پنج روز و يا نود و پنج روز پس از رحلت رسول گرامي اسلام (ص) ذكر كرده اند.

او در وصيت نامه خود خطاب به حضرت علي (ع) آورده است : " يا علي، مرا شبانه غسل بده و كفن كن و مخفيانه به خاك بسپار... تنها برايم نماز بخوان و قبرم را نيز مخفي كن."
امروز قبر آن حضرت از ديدگان ما پنهان است اما سه مكان را محل دفن آن حضرت ذكر كرده اند.

خانه خود فاطمه(س)، بين قبر و منبر حضرت رسول خدا (ص) و قبرستان بقيع از جمله مكان‌هايي هستند كه گفته مي‌شود فاطمه (س) در خاك مقدس آنان آرميده است.


 
 
تخته سنگ
نویسنده : سروش برادران - ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۳/٩
 

در زمانهای گذشته حاکمی تخته سنگی را دروسط جاده قرار داد و برای اینکه واکنش مردم را ببیند خودش را در جایی مخفی کرد.
بعضی از بازرگانان نظامیان و ندیمان ثروتمند حاکم بی اعتنا از کنار تخته سنگ میگذشتند و بسیاری هم غرولند میکردند که این چه شهریست که نظم ندارد، حاکم این شهر عجب مرد بی عرضه ای است.
با این حال هیچ کس تخته سنگ را از وسط بر نمی داشت، نزدیک غروب یکی از روستائیان نزدیک سنگ رسید، در حالی که در پشتش بار میوه و سبزیجات بود، بارهایش را بر زمین گذاشت و با هر زحمتی که بود تخته سنگ را از وسط جاده بر داشت و آن را کناری قرار داد، ناگهان زیر تخته سنگ کیسه ای را دید، کیسه را باز کرد و در آن سکه های طلا و یاداشتی پیدا کرد. حاکم در آن یاداشت نوشته بود:
هر سد و مانعی ممکن است موقعیتی برای تغییر زندگی انسان باشد.

راستی، شما چقدر از سختی های پیش رویتان برای پیشرفت استفاده میکنید؟

 


 
 
 پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک